Hányan álmodoznak egy polcról lakásukban, ami telis-tele van csábító parfümökkel? Az igazi parfümök ára sokakat visszariaszt a vásárlástól, és beérik egy eau de toilette-tel, vagy egy dezodorral, mondván, alig van különbség. Ha aromájuk hasonló is, töménységükben nagy eltérések mutatkoznak.
Kivonat: A legdrágább változat, mivel az illatanyag koncentráció akár a 40 százalékot is elérheti. 96 százalékos alkoholban oldják fel ezeket az illatanyagokat. Habár ezek a kivonatok drágák, de nagyon kevés mennyiség elegendő egy alkalomra. Illata sokáig érezhető ruhán, bőrön egyaránt. Egész apró kiszerelésben kaphatóak.
Eau de parfum: Az aromákat 90 százalékos alkoholban oldják. A kapott koncentrátum kb. 20 százalékos. A kivonatoknál gyengébb illatú, de aromáját sokáig érezni.
Eau de Toilette: A leggyakrabban használt változat, mivel jóval olcsóbb, mint erősebb illatú társai. A 80-90 százalékos alkoholban oldott illatanyagok megközelítőleg 15 százalékos töménységet érnek el. Az eau de toilette aromája illékony, éppen ezért napjában többször is alkalmazzák.
Eau Fraiche: A frissítővizeket főként nyári időszakban használják. A citrusfélékből és virágokból nyert kivonatot 60-70 százalékos alkoholban oldják, a kapott illatszer koncentrációja 7 százalék körüli. Kisebb, nagyobb kiszerelésben egyaránt kapható, mivel illékony aromája miatt bőven tesznek fel belőle. 200 ml-es kiszerelés a legnagyobb.
Eau de Cologne: Az illatanyagokat 60 százalékos alkoholban oldják. Az eau de cologne töménysége nem éri el a 6 százalékot. Mivel illata rövid ideig intenzív, nem kifejezetten illatosításra használják, hanem kellemes arcvíz, fertőtlenítő szerepét tölti be. |